Subscribe to be notified about products, launches, special offers and news.
Select the account type that best suits your needs.
Contractors
Trade Professionals
Large Corporate
General Business
Military / Government
Institutional
Hospitals
Behavioral Health
K-12 Higher Learning
GSA Contract
Already have an account? Sign in
Rockwood MegaTek Series - Effortless style in a simple design allow these pulls to offer a pleasing, functional, modern solution to any entry door.
5HD - HD Back to Back 5/16 - 18 For Wood or Metal Doors
One set of 2 Pulls for Back to Back Mounting.
| Series: | MegaTek |
| Diameter: | 1-1/4" |
| Projection: | 3" |
| Clearance: | 1-3/4" |
| Overall (OA) Length: | 36" |
| Center to Center: | 24" |
| Projection: | 3" |
| Ends: | Square |
| Type: | Straight |
| Mounting: | Back to Back |
| Fasterners: | 5HD |
| Material: | Aluminum, Brass, Bronze, Stainless Steel |
SKU:
Your Price
/ea



![Rockwood RM3301-BTB-36 OA-24 CTC-5HD-US32D MegaTek [2] Straight Door Pulls, 24" CTC, 36" O.A. Length, Square Ends, BTB Mounting, 5HD Fasteners, Satin Stainless Steel](http://qualitydoorhardware.ca/cdn/shop/products/Rockwood_RM3301-BTB-Linedrawing_416b9e05-c262-46ff-b12a-bc04666c3674.jpg?crop=center&height=200&v=1659036136&width=200)