Subscribe to be notified about products, launches, special offers and news.
Select the account type that best suits your needs.
Contractors
Trade Professionals
Large Corporate
General Business
Military / Government
Institutional
Hospitals
Behavioral Health
K-12 Higher Learning
GSA Contract
Already have an account? Sign in
The Rockwood RM3340 is a 24” Center To Center MegaTek Long Single Door Pull with Straight Pulls and Bent Ends, with a 1" Diameter, a 3" Projection, has Standard Type 1 Fasteners, for use with 1 3/4" Thick Doors, and comes in a variety of finishes.
Rockwood MegaTek Series - Effortless style in a simple design allows these pulls to offer a pleasing, functional, modern solution to any entry door.
| Series: | MegaTek |
| Diameter: | 1" |
| Projection: | 3" |
| Overall (OA) Length: | 24" |
| Center to Center: | 24" |
| Ends: | Bent |
| Type: | Straight |
| Mounting: | Standard |
| Fasterners: | Standard Type 1 |
| Material: | Aluminum, Brass, Bronze, Stainless Steel |
SKU:
Your Price
/ea






